Dlaczego warto zainwestować w dobry fotel dla pracownika?

dlaczego warto kupić dobry fotelOsoby, które pracują tak przy biurku, jak i przed ekranem monitora, powinny zastanowić się nad tym, czy o zdrowie swojego kręgosłupa troszczą się tak bardzo, jak się tego od nich oczekuje. Nie bez znaczenia wydaje się w tym kontekście właściwy dobór mebli biurowych, nie da się bowiem ukryć, że brak staranności w tej materii odbija się nie tylko na zdrowiu, ale i na samopoczuciu użytkownika. Krzesło, na którym siedzi się przez co najmniej sześć godzin w ciągu dnia wywiera ogromny wpływ na pracownika, okazuje się przy tym, że nie pozostaje bez wpływu nawet na jakość wykonywanych przez niego obowiązków. Komfortowe krzesło poprawi więc nie tylko humor, ale również efektywność i wydajność pracy, w pewnym momencie może więc okazać się, że inwestycja w najwyższej klasy meble biurowe oznacza zysk dla firmy rozumianej jako całość.

Z kolei krzesło niewygodne nie tylko obniża samopoczucie, ale i produktywność, pracownikowi trudno jest bowiem znaleźć motywację pozwalającą na skoncentrowaniu się na obowiązkach, jakie na niego czekają. I choć często trudno w to uwierzyć, pozornie drobny detal może przyczynić się do niepowodzenia projektu, nad którym pracuje cała firma. Wygodny fotel ma wiele atutów, okazuje się przy tym, że jest w stanie poprawić już choćby szybkość, z jaką wydawane są decyzje o kluczowym znaczeniu.

krzesło dla pracownikaSprawę z tego zdają sobie pracownicy, nad wpływem mebli na pracowników zastanawiają się jednak również pracodawcy. Tu kluczowe znaczenie ma maksymalna wygoda, nie wolno przy tym zapominać, że powinna ona dotyczyć nie tylko oparcia, ale również siedziska. Tak w jednym, jak i w drugim przypadku przekłada się to na stabilizację sylwetki siedzącego, a to z kolei oznacza nie tylko obecne dobre samopoczucie, ale i dobre zdrowie w przyszłości. Już sam odruch pochylania się do przodu, obserwowany u niemal każdego pracownika biurowego, nie jest komfortowy, gdy zaś oparcie fotela jest za bardzo wychylone do tyłu, można traktować to jako nieświadomą zachętę do garbienia się. Idealne są więc te fotele, w których można regulować nie tylko sam stopień wychylania się, ale także samej wysokości. Dzięki temu fotel może być dopasowany nie tylko do potrzeb korzystającego z niego w danym momencie pracownika, ale nawet do charakteru pracy, jaką wspomniany pracownik wykonuje.