Jak ćwiczyć w czasie pracy?

ćwiczenia w pracy Nie każdy ma czas i siłę, aby biegać na zajęcia fitness. Nie oznacza to jednak, że zwalnia to nas z obowiązku ćwiczenia. Czasem wystarczy kilka minut, aby oderwać się od biurka. Nikt zresztą nie musi się zorientować, że właśnie się gimnastykujemy, istnieje bowiem cała seria ćwiczeń, które mogą być wykonywane w miejscu pracy. Jedna z najważniejszych zasad mówi o tym, aby nie korzystać z windy, gdy załatwia się służbowe sprawy. Szybki bieg po schodach i energiczne chodzenie po korytarzu poprawia kondycje, niekiedy można przy tym rozładować napięcie nerwowe. Chodząc warto napinać mięśnie ud oraz pośladków. Dzięki temu poprawie ulega sylwetka, a jednocześnie nie odczuwa się tak dużego zmęczenia. Ciekawym rozwiązaniem są również ćwiczenia izometryczne polegające na napinaniu mięśni podczas, gdy stawy pozostają nieruchome.

Mięśnie są dzięki temu wzmacniane, plusem ćwiczeń izometrycznych jest zaś i to, że ich wykonywanie jest możliwe nawet wtedy, gdy brakuje nam specjalistycznego sprzętu. Wystarczy zresztą, że maksymalne napięcie będziemy utrzymywać przez około 30 sekund wykonując kilka serii ćwiczeń. Siedząc przy biurku można również złączyć mocno stopy oraz kolana naciskając następnie nimi na siebie, ciekawym rozwiązaniem jest też stanie tyłem do ściany oraz naciskanie na nią piętą z lekko zgiętą nogą.

jak ćwiczyć w czasie pracyNie są to ćwiczenia wymagające dużego wysiłku, a jednak dbamy dzięki nim o atrakcyjny wygląd naszych ud. Chcąc ćwiczyć brzuch warto usiąść prosto za biurkiem maksymalnie napinając mięśnie brzucha. Warto robić przy tym skłony w bok tak, jak wtedy, gdy chce się sięgnąć po długopis. Dobrym pomysłem jest również ćwiczenie rozluźniające kark. W tym celu należy przechylić głowę w prawo, a następnie położyć dłoń z lewej strony i z całej siły wyprostować głowę naciskając ją jednocześnie dłonią. W wolnej chwili można też rozciągać ramiona. Najlepiej stanąć prosto, zrobić głęboki wdech i wydech, a potem unieść ręce nad głową tak wysoko, jak tylko jest to możliwe. Ramiona naprzemiennie powinno się wówczas wyciągać jeszcze wyżej, ciekawym pomysłem jest przy tym chwycenie nadgarstka jednej ręki i pociągnięcie go jak najdalej w przeciwną stronę.